Ahoj Vodáci a Vodačky

Pojeďte se třídou na vodu na Ohři.

 

Napište nám na  ohre@dronte.cz, nebo zavolejte na 728 102 594

Jsme tu pro Vás na vodě tak i před vyplutím.

Těšíme se na Vás na vodě Team DRONTE.

 

Doporučené školní výlety:

Plavba na 1 den

Tršnice - Kynšperk nad Ohří

Tato klidnější trasa určitě nadchne ty vodáky, kteří preferují pohodu, klid a romantiku na řece. Délka trasy je 17 km a obtížnost je hodnocena jako ZWC, což je klidně tekoucí řeka. Cestou vás obveselí 3 lehce sjízdné stupínky. Doba plavby je 4-6 hodin volným tempem, což je příjemný celodenní výlet. Lodě vydáváme v Tršnici u Chebu v tábořišti u mostu na Chocovice na levém břehu mezi 9 a 11 hodinou, vrátíte je ve vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku na levém břehu, kde je stálá služba a kam dojedete po vodáckém kanále, který odbočuje z řeky nad jezem doleva.


15 km
3 - 4hod
objednat


Kynšperk nad Ohří - Sokolov

Kratší varianta jednodenní plavby vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi dlouhá 15 km. Řeka mírně proudí kolem Libavského údolí hezkou krajinou k Dasnicím, kde vás čeká první malý rozpadlý jízek s písečnými ostrůvky, kde můžete posvačit a vyčvachtat se. Pod visutou lávku v Šabině následuje další podobný provalený jízek a možnost dalšího občerstvení a příjemného vykoupání. Před dalším jezem u Hlavna – Černého Mlýnu si dejte pozor, jeďte vodáckou kartáčovou propustí vlevo, jez je velmi nebezpečný!! Pod ním začíná regulované koryto kolem elektrárny Citice, kde plavba již rychleji ubíhá směrem k Sokolovu. Doba plavby je 4-5 hodin volné jízdy. Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou. Cíl plavby je u loděnice a tábořiště Dronte v Sokolově na ř.km 203,2, před soutokem s řekou Svatavou na levém břehu, zde můžete lodě odevzdat mezi 15 a 17 hodinou a jít na nedaleké autobusové či vlakové nádraží.

15 km
3 - 4hod
objednat


Kynšperk nad Ohří - Loket nad Ohří

Delší verze jednodenní plavby po Ohři dlouhá 28 km. Z Vodáckého centra a tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří doplujete po mírně proudící řece s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který se jede vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu. Nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici, kde se můžete občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Zanedlouho minete na levém břehu tábořiště a pak se můžete těšit na romantické údolí před Loktem. Nejprve uvidíte nad sebou vysoký dálniční most, kde se skáče bungee jumping a potom rozbořený most ve Starém Sedle. Před Loktem si užijte stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. A to už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který vedle rybího přechodu přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9. Tato plavba je dlouhá, počítejte s dobou plavby 5-7 hodin, zvládnou ji však i zažátečníci, kteří se nebojí pádlovat. Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou a vybíráme ve Vodáckém centru Dronte v Lokti mezi 17 a 19 hodinou.


28 km
5 - 7 hod
objednat


Sokolov - Loket nad Ohří

Nejkratší varianta jednodenní plavby vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. Začátek plavby je v našem tábořišti Dronte Sokolov. Délka plavby je 13 km a lze ji zvládnout za tři hodiny. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Zanedlouho minete na levém břehu tábořiště a pak se můžete těšit na romantické údolí před Loktem. Nejprve uvidíte nad sebou vysoký dálniční most, kde se skáče bungee jumping a potom rozbořený most ve Starém Sedle. Před Loktem sjedete v levé části nízký stupeň. A to už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem a přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet, nebo sešoupnout úplně vpravo, nebo vpravo přenést po silnici, je to ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti. V Sokolově začínáte plavbu mezi 9 a 11 hodinou v našem tábořišti nad soutokem Svatavy a Ohře na ř.km 203,2 na levém břehu, kousek od vlakového a autobusového nádraží. Lodě vybíráme ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou..


13 km
3 - 4 hod
objednat


Loket - Karlovy Vary nad Ohří

Trasa z Lokte přes Svatošské skály do Karlových Varů je velice oblíbená. Je dlouhá pouhých 15 km a řeka svižně teče pěknými peřejemi v romantické krajině skalnatým údolím. Pokud chcete plavbu spojit s prohlídkou městečka Loket, s jeho majestátným hradem a spoustou restaurací a hospůdek, vycházkou do Svatošských skal a zakončit návštěvou Karlových Varů, za jeden den to určitě nestihnete. Lodě vydáváme u posledního silničního mostu ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 9 a 11 hodinou. Krátce pod Loktem se objevují v řece první kameny a peřeje a řeka vás veze krásným zalesněným údolím CHKO Slavkovský les až k lávce u Svatošských skal, kde stojí za to zastavit, prohlédnout skalní město, případně se občerstvit v hospůdce pro vodáky na pravém břehu. Dále již řeka zvolní a to vás již vítají Karlovy Vary. Za prvním silničním mostem vás čeká trocha pádlování k Tuhnickému jezu. Tento bývalý zabiják je přestavěn do mírumilovného beránka. Šlajsnu najdete u levého břehu, je vybavena plastovými kartáči tak, aby jí mohly použít při svém putování ryby. Ke šlajsně se nejlépe dostanete tak, že před ostrovem, který je před jezem, uhnete do levého ramene a tudy připlujete přímo tam, kam potřebujete. Pod jezem řeka nabírá opět na rychlosti, ještě než podjedete dálniční most, sledujte cedule na levém břehu, u spálené loděnice lodě mezi 15 a 17 hodinou odevzdáte. Je zde zastávka autobusu a nedaleko obchod Kaufland. Pokud jste nechali auto v Lokti, tak se zpátky vrátíte vlakem.


15 km
3 - 4 hod
objednat


Karlovy Vary - Vojkovice

Z Karlových Varů do Vojkovic to opravdu teče. Je zde několik větších peřejí jako například peřeje Hubertus nebo peřeje Velichov. Délka trasy je 25 km. Plavbu začínáme mezi 10 a 12 hodinou asi kilometr pod Tuhnickým jezem na levém břehu v městské části Nové Dvory, ulice Sokolovská, kousíček od benzínové pumpy. Zde je výdejna lodí Dronte, můžete zde nechat zaparkované auto, sednout do lodí a pokračovat pod dálničním mostem a lávkou až k jezu U Solivárny, který se při dostatečném stavu vody dá sjet úplně vlevo. Asi o třista metrů dál vás pohoupe menší stupeň, nutno řádně loď rozpádlovat a pak se už můžete těšit na hezké peřeje s velkými balvany. Až k lesnímu tábořišti Hubertus se peřeje střídají s klidnými úseky, řeka pěkně plyne a lesnaté okolí potěší především romantiky. Cvičnou peřej Hubertus zvládne mírně zkušený vodák, ale je možné ji přenést po levém břehu. V Dubině na pravém břehu doporučujeme výbornou vodáckou hospodu u Dvořáků kde máme i vodácké centrum případně zde můžete ukončit plavbu. Následující jez se obvykle jezdí vlevo. Dále vás řeka odnese k zchátralým lázním Kyselka, s pramenem Mattoni a rozhlednou. Četné peřeje jsou proloženy nebezpečným Radošovským jezem, který v žádném případě nesjíždějte, ale přeneste po levém břehu. Ve Vojkovicích v tábořišti na ř.km 151,2, za mostem vlevo, odevzdáte mezi 16 a 18 hodinou vodácké vybavení. Zde je možno se občerstvit ve stánku nebo ve vinárně. Vlakem můžete pokračovat zpět do Karlových Varů nebo na Chomutov.


25 km
6 - 8 hod
objednat

 

Plavby na 2 dny

Tršnice - Loket

Tato klidnější trasa určitě nadchne vodáky, kteří preferují pohodu, klid a romantiku na řece. Délka trasy je 44 km a obtížnost je hodnocena jako ZWC, což je klidně tekoucí řeka. Doporučujeme přijet v předvečer vaší plavby a přespat v našem kempu v Kynšperku nad Ohří, kde vám nabízíme příjemné stanování, parkování, teplé srpchy a občerstvení. Druhý den ráno můžete nechat postavené stany v kempu a do Třšnice vyjet vlakem, zde vám vydáme lodě mezi 9 a 11 hodinou. Čistá řeka s množstvím vodních rostlin klidně meandruje lučinami až do Kynšperka nad Ohří, kde vodu zadržuje zdejší jez. Připlujete až k ostrovu, kde vám šipka ukazuje, že máte plout do levého ramene, které je upraveno jako kanál pro vodáky. Před ústím kanálu zpět do řeky máte po levé i pravé straně náš kemp. Další možnost táboření je v Šabině. Z Kynšperku nad Ohří je již údolí lesnaté a užší. Po mírně proudící řece s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině doplujete k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který se sjíždí vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu. Nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici a tábořiště Dronte, kde se můžete občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Romantické údolí před Loktem ukončuje stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. To už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou.


44 km
4 - 6h/den
objednat


Kynšperk nad Ohří - Loket

Kratší verze předchozí plavby, pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří nemají ambice hltat kilometry. Délka trasy je 28 km, řeka je klidná a přespat můžete v tábořišti Dronte v Sokolově. Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou. Řeka mírně proudí lesnatým údolím s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který snadno sjedete vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu, kde nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici, kde se můžete utábořit a občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Romantické údolí před Loktem zakončuje stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. Potom se před vámi objeví hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který vedle rybího přechodu přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou.


28 km
4 - 5h/den
objednat


Loket - Vojkovice

Tato plavba je dlouhá 40 km, stupeň obtížnosti je WWI, řeka teče přes četné peřeje s velkými balvany, které však zvládne i lehce zkušený vodák. Lodě vydáváme u posledního silničního mostu ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 9 a 11 hodinou. Krátce pod Loktem se objevují v řece první kameny a peřeje a řeka vás veze krásným zalesněným údolím CHKO Slavkovský les až k lávce u Svatošských skal, kde stojí za to zastavit, prohlédnout skalní město, případně se občerstvit v hospůdce pro vodáky na pravém břehu. Dále již řeka zvolní a to vás již vítají Karlovy Vary. Za prvním silničním mostem vás čeká trocha pádlování k Tuhnickému jezu. Tento bývalý zabiják je přestavěn do mírumilovného beránka. Šlajsnu najdete u levého břehu, je vybavena plastovými kartáči tak, aby jí mohly použít při svém putování ryby. Ke šlajsně se nejlépe dostanete tak, že před ostrovem, který je před jezem, uhnete do levého ramene a tudy připlujete přímo tam, kam potřebujete. V Karlových Varech překonáte ještě jez U Solivárny, který se při dostatečném stavu vody dá sjet úplně vlevo a menší stupeň s velkým vývarem. Pak se už můžete těšit na hezké peřeje s velkými balvany a lesnaté okolí, které potěší především romantiky. Cvičnou peřej Hubertus zvládne mírně zkušený vodák, ale je možné ji přenést po levém břehu tábořištěm s občerstvením. V Dubině na pravém břehu doporučujeme výbornou vodáckou hospodu a táboříště u Dvořáků kde máme i vodácké centrum případně zde můžete ukončit plavbu. Následující jez se obvykle jezdí vlevo. Dále vás řeka odnese k zchátralým lázním Kyselka, s pramenem Mattoni a rozhlednou na Bučině. Četné peřeje jsou proloženy nebezpečným Radošovským jezem, který v žádném případě nesjíždějte, ale přeneste po levém břehu. Ve Vojkovicích v tábořišti 300 metrů za mostem vlevo odevzdáte mezi 16 a 18 hodinou vodácké vybavení. Zde je možno se občerstvit ve stánku nebo ve vinárně. Vlakem můžete odjet zpět do Karlových Varů nebo na Chomutov.


40 km
4 - 6h/den
objednat


 

Plavby na 3 dny

Tršnice - Loket

Den 1.
Délka trasy je 17 km a obtížnost je hodnocena jako ZWC, což je klidně tekoucí řeka. Poplujete z Tršnice do kempu DRONTE v Kynšperku nad Ohří. Cestou vás obveselí 3 lehce sjízdné stupínky. Doba plavby je 4-5 hodin volným tempem, což je příjemný celodenní výlet.
Den 2.
Z Kynšperku nad Ohří řeka mírně proudí kolem Libavského údolí hezkou krajinou k Dasnicím, kde vás čeká první malý rozpadlý jízek s písečnými ostrůvky, kde můžete posvačit a vyčvachtat se. Pod visutou lávku v Šabině následuje další podobný provalený jízek a možnost dalšího občerstvení a příjemného vykoupání. Před dalším jezem u Hlavna – Černého Mlýnu si dejte pozor, jeďte vodáckou kartáčovou propustí vlevo, jez je velmi nebezpečný!! Pod ním začíná regulované koryto kolem elektrárny Citice, kde plavba již rychleji ubíhá směrem k Loděnici Sokolov. Doba plavby je 4-5 hodin volné jízdy.
Den 3.
Plavba je ze Sokolova klidná až ke kamennému jezu Královským Poříčí, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Zanedlouho minete na levém břehu tábořiště a pak se můžete těšit na romantické údolí před Loktem. Nejprve uvidíte nad sebou vysoký dálniční most, kde se skáče bungee jumping a potom rozbořený most ve Starém Sedle. Před Loktem sjedete v levé části nízký stupeň. A to už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem a přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet, nebo sešoupnout úplně vpravo, nebo vpravo přenést po silnici, je to ale obtížnější.Hned pod silničním mostem Vaše dobrodružství končí kde i odevzdáte lodě naší obsluze.


45 km
4 - 5 h/den
objednat